| sica2 a întrebat:

Am o tableta, pornesc wi-fi dupa care ma conectez la un modem cu internet de-al meu, bag parola modemului dupa care astept autentificarea wi-fiului sa se conecteze si imi spune authetificatiom eror si incerc iar si nu merge.Am tot ce imi trebuie modemu de la internet, parola ce conectare si nimic.
De ce nu imi merge? Dau funda celor care imi spune ce sa fac ca sa imi mearga internetul pe tableta.

3 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
O intrebare pana la urma tableta la ce se conecteaza?
Iti zic eu ce conexiune merge la tableta:

Conexiunea fara fir la Internet prin Wi-Fi (WLAN), GSM (telefonie mobilă celulară) sau UMTS.

Cu stick, wifi? Creca de asta iti da eroare.
Daca vrei sa te conectezi la internet pe tableta, fa-o prin Wifi fara stick si alte chesti! Te duci la Setari/Conexiune/Wifi /Activat.
Iar daca wifiul tau merge scrii parola intri si gata ai internet.

| sica2 explică (pentru DragomirMihail2020):

Pai asta am facut decat am activat wi-fi am bagat parola la reatea si zice ca se conecteaza si pac.Eroare ce are?

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru sica2):

Daca nu te poti conecta la Wifi urmeaza aceste instructiuni de baza:

-Opriti dispozitivul si reporneste (Tableta)
-deconecteaza ruterul timp de 15 secunde.
-stergeti reteaua Wi-Fi (instrucțiunile sunt disponibile mai jos), apoi adaugati-o din nou;
-verifica ruterul pentru a te asigura ca setarile de securitate sunt configurate corect.
-verificati daca firmware-ul(firewall) ruterului (software-ul utilizat de ruter) este actualizat, respectan instructiunile producatorului.

Si vezi dupa aceea mai face figuri sau nu.
Sper sa rezolvi problema aceasta.