| maniacutz2003 a întrebat:

Am o unitate fujitsu esprimo. Mai demult am avut o problema cu butonul de pornire si mi l-au schimbat niste baieti. Dupa butonul de a fost schimbat l-am rupt si l-am scos din pini din unitate. Dupa trageam unitatea din priza si cand o bagam iar pornea si totul era bine. Azi cand am mutat pcul dintr-o camera in alta am montat tot monitorul tot si cand am bagat in priza monitorul nu porneste, apare pe el no singal iar ventilatoarele se invart foarte repede si monitorul nu se aprinde ca sa intru sa ma pot juca. Ce o fi oare si cum pot rezolva?

1 răspuns:
| viavo a răspuns:

E posibil sa se fi miscat ramii, procesorul sau placa video. Scoatele si apoi punele inapoi, scoate bateria cmos (bateria pentru bios) asteapta 5 minute si apoi reincearca. Inainte de toate sa scoti cablul de alimentare din priza.