| anonim_4396 a întrebat:

Am pe aparatul foto cateva filmulete pe care vreau sa le "lipesc" intre ele, iar windows movie maker nu imi ia formatul.MOV...
Am incercat sa tot convertesc video-urile in.AVI sau.MP3, dar imi schimba calitatea total, si ies groaznice.
In ce format pot converti mai bine, sau cu ce convertor?

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

MP3 este format audio. Daca spui ca vrei doar sa le lipesti, foloseste un program de lipire, ca de exemplu Boilsoft Video Joiner: http://www.boilsoft.com/avi-mpeg-rm-joiner.html
Eu acesta il folosesc pentru lipirea fisierelor rezultate dintr-o filmare mpeg. Daca fisierele au aceiasi rezolutie si acelasi format (.mov) in cazul tau, ar trebui sa mearga.

3 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Din " mov " in alt format se pierde cam mult din calitate, incearca "corel video studio" care poate lipi direct formatul respectiv.Programul nu e gratis, incearca o varianta trial.

Răspuns utilizator avertizat