| Stefan_Florescu_1991 a întrebat:

Am pe calculator conexiune PPOE. La conectare primesc eroarea 720. Cei de la net au zis ca e de la windows. L-am reinstalat dar primesc aceeasi eroare. Apoi au venit la mine sa verifice dar au zis ca e de la pc deci n-au ce-mi face. Sa mai incerc sa reinstalez. nu am mai incercat. Driverele sunt cele bune (puse la servise).
Care poate fi problema la eroarea 720 in afara de windows?
Trebuie sa stiti ca cei de la internet cu care am vorbit la telefon au zis: Imi arata aici ca v-ati conectat dar doar pentru o secunda. Deci ma conecteaza pentru o fractiune de secunda inainte sa imi dea 720.
Astept cu interes ajutor.

3 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Presupun ca ai net de la rds, Dumnezeu imi este martor, asa imi spuneau si mie cand nu imi mergea internetu, zicand ca este de la pc-ul meu, i-am chemat pe baietii de rds la mine acasa sa se convinga, am mai adus 4 pc-uri si toate faceau la fel, concluzia? nu era de la mine era de la ei problema dar ce m-a enervat mai tare a fost ca dupa ce le-am demonstrat cu 4 pc-uri ei tot pe a lor o tinea, in momentul acela i-am dat afara si am anulat contractul, tot eu am pierdut ca dupa am mai platit in plus.

| MskDesign a răspuns (pentru Gabitzu246):

In cazul asta ai gresit.Cel mai curat te scoteai cu o scrisoare de la un avocat. Odata ce ei nu respecta termenii si conditiile contractuale pot fi penalizati cu o astfel de scrisoare.Ai platit fara motiv.