| anonim_4396 a întrebat:

Am pe pc urmatoarele componente:procesor-amd athlon(tm) x2 340 dual core 3, 2 ghz, 6 ram ddr3, si placa video Asus r7 240 series. Cu ce placa video sa schimb ca sa-mi mearga mai bine jocurile? de exemplu la dota 2 trebuie sa dau cerintele aproape toate pe low ca sa nu-mi mearga in poze...sau trebuie sa schimb si procesorul? Astept un raspuns

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Un GTX 750 Ti SH, maxim 400 RON. Nu merita sa bagi mai mult.

| dede11112 a răspuns (pentru KodrutZ):

Dar la placa as pe care o am pot sa umblu la setari? http://prntscr.com/bp2mde
nu ma pricep si nu as vrea sa se arda daca fac ceva pe acolo...

| KodrutZ a răspuns:

Teoretic da. Practic, e o nulitate absoluta oricum. Poti sa tragi de frecvente catre dreapta cu un 5-10-15% fara probleme. In special la memorie. Incearca un 5% gpu si 10% memorie pentru inceput. Oricum, in loc de 20 fps o sa ai 21-22. Deci fix ca si cum ai tuna un Trabant...

| dede11112 a răspuns (pentru KodrutZ):

Mi-a aparut o problema la pc...nu imi mai citeste cd-urile si dvd-urile...pana acum o saptamana le citea si acum cand il bag se aude un piuit de 3 ori si se stinge beculetul ala si nu se invarte.

| KodrutZ a răspuns (pentru dede11112):

Poti incerca sa il cureti. La ce naiba mai folosesti cduri si dvduri?

| ƘЭлT a răspuns:

Cumpara-ti o placa video Eu am GTX 750 TI 2GB 128BIT mai cumpara-ti o sursa care sa si duca placa e 700lei. si merita Duc gta 5 63 fps dar am si i5 4460 care e 900lei skylake

| dede11112 a răspuns:

Uite acum cand aprind pcu.el merge de mers dar nu apare nici o imagine si nici beculetul acela rosu nu se mai aprinde deloc. Tre sa schimb hard disku sau altceva?