| dede11112 a întrebat:

Am urmatoarele piese pe calculator:6gb ram, procesor amd athlon(tm) X2 340 dual core 3.2 GHz si placa video ASUS R7 240 series. Ce sa inlocuies si cu ce ca sa imi mearga si mie jocurile mai bine. de fapt doar league of legends. in teamfighturi mi se misca in reluare

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tot calculatorul.
Sau schimbi din setarile jocurilor la performante mai reduse (rezolutie, fps etc).

| Mihai1810 a răspuns:

Si placa video si procesorul. Ce buget ai pentru componente? Ce memorie ram ai? Ce placa de baza? Ce sursa ai?

| AlexDFY a răspuns:

Placa video si procesorul trebuie schimbate, mai ales placa video.

| dede11112 explică (pentru AlexDFY):

Tu cu ce zici sa le schimb? sa nu fie nici foarte scumpe

| AlexDFY a răspuns (pentru dede11112):

Eu ti as spune sa schimbi tot pc ul, nu merita sa upgradezi.

| TheMinedPlumbob a răspuns:

League Of Legends ar trebui sa mearga fluent pe PC-ul tau. Incearca sa instalezi CCleaner si sa ii dai o scanare PC-ului. Poate ca ai multe fisisere nefolositoare care iti ocupa memoria. Sper ca te-am ajutat.