| AndreiAditzu1234 a întrebat:

Am placa de baza Asus prime a320m-k, Processor Amd Ryzen 5 2400g, 16 GB ram DDR4, si sursa de alimentare 500w, pot să îmi pun placa video gtx 1660 ti? ii compatibila cu specificațiile care le am, Pot sa mi-o pun?

Răspuns Câştigător
| IonutR1 a răspuns:

Da, pentru configuratia ta e destul 500w. Acum depinde de tine, daca vei mai face si alte upgrade-uri pe viitor poti sa iei si o sursa de 650w si te-ai scos. Cam asta e. Multa bafta!

2 răspunsuri:
| IonutR1 a răspuns:

Da, sunt compatibile

| AndreiAditzu1234 explică (pentru IonutR1):

Pot sa mi-o pun, și pot juca și cu setările la maxim fara să cedeze sursa?

| IonutR1 a răspuns (pentru AndreiAditzu1234):

Da, pentru configuratia ta e destul 500w. Acum depinde de tine, daca vei mai face si alte upgrade-uri pe viitor poti sa iei si o sursa de 650w si te-ai scos. Cam asta e. Multa bafta!