| Carasin a întrebat:

Am primit cu televizorul un cablu ir extender cable la ce folosește?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Să prelungești un cablu optic, astfel încât să ajungă până la intrarea într-un amplificator sau un sound bar.
Pentru sunet digital de calitate.

| Algo098 a răspuns:

Cred ca e un emitator IR care permite folosirea telecomenzii televizorului pentru a comanda alte dispozitive care folosesc telecomanda, fara a folosi telecomanda acelor dispozitive. De exemplu, daca am la tv conectat un tv tuner extern sau un sistem audio cu telecomanda, pot folosi doar telecomanda tv-ului pentru a controla tv-ul, tv tunerul si sistemul audio. Acel cablu ir extender va trimite semnale catre tv tuner sau sistem audio.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu pui o poză cu tv ul sa vedem si noi ce ai primit.

| Carasin explică (pentru CristiDinBucuresti):

Un Samsung de 50 milioane

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Carasin):

Este Oled 4 K?