| Ynferno a întrebat:

Am primit o oferta de la orangi de fidelitate prin care imi oferra un
Router Wireless gratis si un telefon insa trebuie sa platesc lunar 40lei. Acum sunt obonat la romtelecom care mi-au dat si ei un telefon. Ce ziceti sa accept oferta?

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Toti trebuie sa isi vanda produsele si le ofera la diverse promotii sau cu pretextul "clientului fidel".

In general produsele pe care le primesti (modemuri, routere si altele) sunt chinezarii de o calitate foarte slaba.

Eu iti recomand sa ramai la un net prin fibra (cel mai ok testat de mine este de departe rds-ul) si sa iti cumperi un router de la o firma calumea (D-link; TP-link, Edimax, Belkin sau altele din domeniu) pentru ca astfel o sa te bucuri cu adevarat de viteza netului fara limitari.

| gaoaza a răspuns:

La Orange netul merge sub orice critica... stai cu abonamentul care-l ai acum!

| coostaa a răspuns:

Poti accepta; dar depinde cat platesti la romtelecom