| anonim_4396 a întrebat:

Am primit un Notebook nou in dar. Cand il deconectez, scoate un sunet asurzitor. Nu e legat de volumul prea mare la calculator, pentru ca am nevoie sa instalez o programa pentru asta( cand pun muzica, nu se aude nici macar un sunet).
Ce e acest sunet si care-i cauza lui? Nu e nimic grav?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Posibil de la placa de sunet. Ai instalat driverele? Sau un defect de proiectare. Atunci cand se descarca condensatorii, trimit un impuls pe care-l preia placa de sunet. Dar nu e o problema majora!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce inseamna "cand il deconectez"? Calculatoarele nu au "programa", au programe, sau program. Unde se aude sunetul, in difuzoare?

| Catalina222 a răspuns (pentru K0sti):

Bine, am inteles. Mi se pare ca in difuzoare.

| K0sti a răspuns (pentru Catalina222):

Nu ai raspuns decat la o intrebare!

| Catalina222 a răspuns (pentru K0sti):

A deconecta inseamna operatiunea cand sting calculatorul.

| Catalina222 a răspuns (pentru K0sti):

Nu am instalat driverele, dar nici nu stiu cum. M-ati putea ajuta s-o fac?

| K0sti a răspuns (pentru Catalina222):

Intra aici sa vorbim, ca nu e asa simplu: http://www.epasystems.ro/
E un shoutbox in stanga!

| K0sti a răspuns (pentru Catalina222):

Posibil de la placa de sunet. Ai instalat driverele? Sau un defect de proiectare. Atunci cand se descarca condensatorii, trimit un impuls pe care-l preia placa de sunet. Dar nu e o problema majora!