| Culturism69 a întrebat:

Am problema cu BLUE SCREEN, am dezinstalat placa video ( driveru ) si ila de sunet.
Am reinstalat windowsu.
Nu am niciun Virus si tot nu s-a rezolvat problema.
De la ce dracu o fi?! Sau cum as putea remedia?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

HDD, memorii!

| Culturism69 explică (pentru K0sti):

Si cum as putea rezolva?sad

| K0sti a răspuns (pentru Culturism69):

Prin inlocuire, cum crezi. Asta dupa ce vezi care dintre ele e defect. Eu merg pe HDD, desi sper sa nu fie ca e destul de scump. Faci teste si vezi unde e problema. Verifica memoria. Citeste aici: http://www.craiovacenter.com/index.php/topic,2762.0.html

Daca memoria e ok...atunci e HDD-ul, ceea ce e mai nasol. Bafta!

| al3xander a răspuns:

Daca tu zici ca ai reinstalat windows-ul si tot iti da eroare in continuare poate fi o problema de hardware (RAM, HDD etc.). iti recomand sa analizezi cu utilitara asta eroarea http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html si sa scrii aici mai multe detalii despre ea ca sa te pot ajuta.