| anonim_4396 a întrebat:

Am pus cateva intrebari de laptop-uri aia e, deci am zis ba deja tot upgrade-uri fac la altii la a meu cand, sincer mie imi ajunge 126 gb ssd m2 si un 1tb hdd, asta am pe a meu, un HP pavilion 15-dk0004nq, aici e link cu descrierea lui de la site-ul HP https://support.hp.com/ro-en/document/c06414578 pe scurt are 8 gb ram, mai exact 8 GB DDR4-2666 SDRAM, mai multe detalii nu stiu sa dam, din cate stiu, eu l-am mai deschis sa il curat si sa ii schimb pasta, are 2 sloturi, o sa il deschid sa ma asigur, ca la HP de obicei acopera bine sloturile goale cu ceva benzi negre si am zis sa am un dual chanel de 8 gb, ce ziceti ceva raport pret calitate? Pentru ce tip de memorie am, sa fie la fel

2 răspunsuri:
| NiculaeMarian a răspuns:

De ce nu doar ssd? ce faci cu hdd?

| Xinnicut a răspuns (pentru NiculaeMarian):

Ce intreb eu, ce raspunzi tu, pai un pic cam clar de ce, durata de viata de 10ori mai mare, se strica mai greu, mai usor de recuperat, folosesc acel hdd pentru poze, programe programate de mine, date si fisiere nu programe, asa ca e mai sigur un hdd, si am partitia c de ssd si e indeajuns, nu prea ma joc, rar si cand ma joc am doar nu joc pe pc nu le tin instalate ma bat la ochi,