| byabibby a întrebat:

Buna tpu...am si eu o problema cu cardul de memorie a unui telefon nokia2700 clasic. De cateva luni numai merge si acum cand am reintrodus cardul in telefon imi zice ca nu este formatat. si i-am dat sa-l formateze a stat toata noaptea la formatat si nu s`a formatat...pc nu-l mai recunoste ce pot face? fundita Trebuie sa cumpar alt card?

Răspuns Câştigător
| LexiLaveil2 a răspuns:

Aceasi problema am avut-o si eu acum cateva zile. Este un virus naspa care l-a afectat. Windowsu nu poate face formatarea, pentru ca deja ai infectat si calculatorul. Trebuie sa il pui intr-un calculator sanatos, fara virusi, care contine un antivirus bun si il poti sterge. Nu este necesar sa iti cumperi alt card.
Poti ruga un prieten sa te ajute. Dar odata ce l-ai formatat, reinstaleaza-ti si windowsu pentru ca poti infecta si alte carduri.big grin

| byabibby explică (pentru LexiLaveil2):

Eu cardul am incercat sa-l formatez in telefon...dar nu a mers ...si calculatorul nu-l mai recunoaste deloc.

| LexiLaveil2 a răspuns (pentru byabibby):

Da din cauza virusului. Telefonul nu are puterea de a sterge virusul. Iar Calculatorul nu-l mai recunoaste deloc, din cauza virusului. Atunci cand pui cardul intr-un calculator cu antivirul, antivirusul il sesizeaza si il sterge. Apoi poti face formatarea completa.big grin

| byabibby explică (pentru LexiLaveil2):

Mersii ca mi-ai spus.voi incerca sa-l fac :*

| LexiLaveil2 a răspuns (pentru byabibby):

Cu placere.>big grin