| XOXOyoXOXO a întrebat:

Am revenit cu o intrebare de ieri au inceput sa imi bazaie boxele adica daca dau sonorul tare ca sa ascult o mel se aude si bazaitul tot tare si nu pot sa inteleg nimic din melodie
deci stitii dc imi bazaie boxele?
mentionez ca e primadata cand face figuri din astea
si boxele le ma cam de 3 ani:d
ps:ele se conecteaza in unitate si au o "baza"care se baga in priza
eu nu ma pricep la mecanica sau electronica de aceea va cer ajutor
multumesc:d

Răspuns Câştigător
| InspectorulTPU a răspuns:

Salut!
Si eu am avut acceasta problema cand am avut calculator treuie sa te duci in spatele unitati la mufa unde e baga boxa uramreste firul boxei pana la uitate si da muzica la tare si incerca sa pozitonezi firu astfel incat se auda iar bine si clar fara bazait poate ai indoit aia la unitate sau poate ai indoit chiar boxa fa ca mine stiu ce spun ca si eu am fost ca tine! Funda?

4 răspunsuri:
| dadonexus a răspuns:

Nu ai ce sa le faci au inceput sa apara distorsionari timpul isi spune cuvantul.

| Gagicaru a răspuns:

Ce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunt boxe din alea simple, pentru pc, mici, atunci e normal sa nu se auda clar la sonorul maxim. In cazul asta ti-ar trebuie niste boxe mai tari.
Cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indeparteaza microfonul sau telefonul de langa calculator/boxe

P.S : alzheimer, nu exista niciun fel de boxa care sa se auda clar la volul MAXIM, cat de buna ar fi placa audio