| simplu36712541 a întrebat:

Am scapat telefonul in wc ( nu intrebati cum) faza e ca l-am stersss si inca mergea dar dupa 1-2 minute a inceput sa falfaie si s-a inchis, am scos bateria din el, cartela si cardul si l-am pus in orez dupa aprozimativ 2-3 ore de la accident, sunt sanse sa mai mearga?

6 răspunsuri:
| elycrissro a răspuns:

Trebuia sa scoti imediat bateria, nu sa-l ti deschis inca 1-2 minute, perioada fatala, acum depinde de norocul tau, depinde ce a causat acea inchidere.

http://programepc.net

| andreirapid a răspuns:

Lasa-l sa se usuce, daca a mers inainte logic ca mai sunt sanse, atata tot ca a intrat apa dupa aceea. Usuca-l bine, iar maine de dimineata incearca din nou!

| R0co3 a răspuns:

Salutare!
Eu am sarit cu telefonul in apa si dupa cateva minute mi-am dat seama ca era in buzunar laughing. Ei bine eu l-am sters bine, l-am curatat si surprinzator a mers. A doua zi, s-a stins si nu mai puteam sa il deschid. Eu cred ca nu va merge dar recomand sa mergi la un operator.
O zi frumoasa,
Pa-Pa xD

| benny34 a răspuns:

In orez? laughing

| yonootz321 a răspuns (pentru benny34):

Da, e recomandat sa il pui in orez daca se uda. Explicatia ar fi ca orezul atrage chinezii, care iti vor repara telefonul.

| alexandru112211 a răspuns:

Trebuia pus pe un calorifer si uscat astfel, nu sters happy mie asa mi-a mers