| kede a întrebat:

Am schimbat astazi pasta termoconductoare la procesor si placa video. Acum, cand dau sa il pornesc, porneste 1s si dupa se stinge, daca-l las in priza se reporneste si se stinge iar dupa 1s la infinit, doar prin a-l scoate din priza il fac sa se opreasca. De la ce ar putea fi? Nu e prima data cand umblu prin calculator

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Unde anume ai pus pasta de aia la procesor? Cind va aud cu pasta aia imi vine sa ma ascund, mi-e rusine mie de cit de batuti in cap sinteti.

Daca ai avea un calculator lipit, sa zicem ai All In One Apple, alea vin lipite, nu ai cum accesa nimic, ce faci? Cum mai pui tu oare pasta la alea laughing cred ca faci spume, crezind ca pasta asta nu stiu ce minuni face.

Iti garantez cu pasta ce ai pus tu sau care pun altii, si fara, calculatorul se comporta exact la fel, dar exact la fel, ala are pasta din fabrica, nu este nevoie sa pui tu nimic.

Sa nu zici ca ai scos procesorul afara si ai pus pasta pe partea aia cu pinii laughing

Răspuns utilizator avertizat