| Ciprian_Iordache_1996 a întrebat:

Am schimbat sursa si de atunci n imi mai merge placa de baze. Sursa merge dar cand pornesc pc ori se restarteaza ori nu imi porneste alt component. Ciudat este faptul ca daca scot rami aceasta simte. Imi puteti spune daca este de la placa de baza sau de la sursa. Placa mea de baza este un msi h61-p22 b3 iar sursa un corsair vs550

Răspuns Câştigător
| deadlykiss a răspuns:

Cel mai probabil sursa nu este destul de puternica. Si asta duce la incalizirea procesorului si de aici la restartari si alte probleme.

| Ciprian_Iordache_1996 explică (pentru deadlykiss):

Sursa veche era de 380w iar aceasta este de 550w nu cred ca e sursa sau procesoru cred ca a făcut placa de baze un scurt. Dar am vrut si pareri