| Ciprian_Iordache_1996 a întrebat:

Am un gtx285 si nu vrea sa porneasca. Placa video merge. Am fost cu ea la un prieten si la el mergea. Cand am vrut sa o instalez acasa nu porne. Calculatorul nu o recunoaste. Cand bag cablul de la monitor pe onbord monitorul porneste. Pe calculator am 4 gb ram, sursa este un corsair vs550, procesorul un i3 2100 iar placa de baze un gigabyte ga-z68ap-d3. Sursa prietenului meu este tot de 550w si la el merge. Care ar fi problema ca din bios nu este deoareca am mai testat o placa video si pe acea o vede.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca toti conectorii sint ok, atunci e cam voodoo problema. Atit la tine, cit si la prietenul la care ai testat, placa a fost conectata la monitor folosind acelasi cablu/adaptor? Ma gindesc ca din ce zici tu problema poate fi doar pe la conectica pe undeva.

| Yellow2013 a răspuns:

Ma tem ca este de la sursa ca asa am pati si eu dar mie mi-se deschidea calculator dar daca ma jucam ceva dupa cat va timp se restarta.