| danicool12 a întrebat:

Am si eu 2 mici intrebari de curang am achizitionat un Samsung galaxy ace de la un magazin mare de Orange dupa ce am ajuns acasa am observat ca e scris ca e fabricat in China dar camera merge perfect se poate ca sa fie orinarul fabricat in China?
Si inca o intrebare pentru a accesa magazinul de aplicatii de pe telefon e nevoie de internet?

Răspuns Câştigător
| FReAkAzO1d a răspuns:

Pai peste 90% din produse sunt Made in China, deoarece acolo se asambleaza.Nu ai de ce sa iti faci probleme.Pe majoritatea telefoanelor si a altor produse scrie made in China.
Se asambleaza acolo deoarece acolo este mana de lucru mai ieftina.

2 răspunsuri:
| danicool12 explică:

Pai nu era o aplicatie gratuita? aia cu android market?

| OsirisVsDC a răspuns:

Daca ai vrea sa intii in magazinul de aplicatii ai nevoie de INTERNET.
Sa nu intrii pentru ca ai sa platesti mult. Eu de exemplu am platit 80 de euro pentru ca am stat 5 min pe netwinking si da galaxiurile sunt facute in mare parte in china ca si Galaxi Y meu oricum nu conteaza astawinking