| Andrei_Bogdan_1996 a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor. Caut o aplicatie pentru PC (Windows 7) care sa imi porneasca muzica dupa o anumita durata de timp sau, la o anumita ora.
Gen caut o aplicatie care sa imi redea o melodie, sau, un playlist incepand cu o anumita ora.
Trebuie sa ma trezesc devreme maine si singura metoda e sa fiu trezit cu muzica tare. Altfel nu ma trezesc.

Răspuns Câştigător
| robytoby a răspuns:

Salutare, poti sa folosesti Winamp,
pui shortcut catre winamp sau playlist in folderul startup,
click dreapta pe meniul start -> explore -> programs -> startup
si aici pui shortcut-ul.
Sau
@ECHO OFF
SLEEP 45
"C:\Program Files\Winamp\winamp.exe calea_spre_melodie/playlist"

Deci:

1. Deschizi notepad.exe
2. Copii acest text de mai sus
3. Intri in winamp.exe
4. Iti pui melodiile cu "Drag'n Drop" in lista [adica o iei din folder si ii dai drumul in lista in Winamp]
5. Dupa ce ai terminat de pus melodiile apesi "CTRL+S" si alegi destinatia unde vrei sa fie salvat playlist-ul
6. Acum te duci inapoi in notepad si schimbi "calea_spre_melodie" cu C:\ sau unde ai salvat tu... si dupa \ pui numele playlistu-lui.
Gata!