| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare despre windows.Deci cand aprind pc intru in user si-mi arata o eroare despre C:/WINDOWS/system32/svchost. exe/server. exe daca sterg svchost. exe dupa ce dau restart la computator se va copia din nou svchost. exe? ca dupa ce mia aratat eroarea asta mi s-a schimbat toate configuratiile, firewall, audio, TOT TOT! La unele sunt sterse de un virus (care, NUSTIU) Va rog sa ma ajutati

11 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

La fel recomand şi eu.Reinstalare de Windows pentru că svchost. exe este un serviciu vital Windows-ului, care gestionează mai multe aplicaţii fără de care sistemul de operare nu poate funcţiona cum ar fi:driverii de sunet, imagine, procesorul, etc.Succese

| UNfriendLY a răspuns:

Orice fisier sters din folderul windows(in special cele de genu:. bat /. exe) duce la stricarea lui

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Sa nu stergi svchost. exe ca-ti strici windowsul. Daca habar n-ai sa repari, reinstaleaza win.

| robert35 a răspuns:

Si eu am avut o problema cam la fel am reinstalat windosul si merge perfect deci cam asta ati recomand

| Silviu_Algeorge_1995 a răspuns (pentru robert35):

Nu trebuie sa reinstalezi Windows! Se poate cu ajutorul google. Intri pe google si scrii denumirea fisierelor (ex: nspr4.dll, server.exe..etc ) iti apare primul Dll Files-Fixer le scoti toate... au setup si se instaleaza toate exact acolo unde trebuie! Bafta.

| necuratu a răspuns:

Dupa cum ai scris tu aici ai luat un mic bot de irc, daca esti incepator e mai bine sa reinstalezi win daca esti mai avansat ia si sterge svhost. exe (foldwerul vezi ca sigur e hidden ) dupa care treci la partea de registri vezi ce ai la start up sterge tot ce e suspect

| Florynell a răspuns:

Mai bine instaleaza-ti windows-ul din nou

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si am o intrebare jocurile intra in registri?

| Alexandru_9256 a răspuns:

Salut! la ce ai explicat tu aici, in unele cazuri (svchost. exe) este un virus trojan, worm, etc. Pentru siguranta recomand ca si ceilalti sa reinstalezi windowsul!

| Silviu_Algeorge_1995 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa reinstalezi WINDOWS...se poate in felul urmator...eu tot asa am patit imi de 5 x imi dadea eroare toate diferite (server.exe, mozglue. dlll etc.) Intri pe google scrii denumirea fisierului si iti apare chiar primul (Eu am scris nspr4.dll error : www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml? nspr4) de pe acest site dll poti face update la toate care iti lipsesc, sau nu functioneaza! Baftaa