| Costin1996 a întrebat:

Am si eu o intrebare:vreau sa-mi iau un telefon nou cu wi-fi.Si am un prieten care are si el telefon cu wi-fi, el se poate conecta la alte retele wireless ale oamenilor care nu sunt protejate de parola.In schimb cand incearca la reteaua mea wireless ii cere o parola.Si cand se instaleaza router-ul parola aceea se baga automat(daca nu ai noatat-o atunci cand ai instalat router nu o sa o mai stii niciodata). Faza este ca nu stiu parola aceea si nu gasesc nici in setarile routerului... ce sa fac? chiar nu o pot schimba?

Răspuns Câştigător
| D9THC a răspuns:

Cauta manualul routerului (daca nu il mai ai pe hartie, cauta pe google)

vezi ca ai undeva pe router un buton de reset

va trebui sa resetezi routerul la configuratia default dupa care poti folosi manualul ca sa-l configurezi corect

2 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Sigur ca o poti schimba. Router-ul are un buton mic de Reset intr-o gaurica. Trebuie apasat si tinut apasat vreo 10 secunde cu varful unui pix sau o agrafa, si reporneste instalarea. Acum trebuie doar sa introduci toate datele retelei si ai grija sa nu uiti iar parolawinking

| SpeciMen a răspuns:

Parola e intotdeauna scris pe spatele routerului happy daca ai setat alta intra pe 192.168.1.1 (ip-ul depinde de model) si cauta pe la setari.