| iintunericul a întrebat:

AM windows 8 si mi-am cumparat router, cum pot sa ii modific setarile routerului, dupa ce l-am instalat (concret: nu i-am pus parola si acum nu mai gasesc setarile sa ii pun parola)

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Introduci ip-ul routerului in browser 192.168.1.1 sau 192.168.1.0 ( depinde de roter ) si te duci la setarile de baza, unde iti va scrie pe undeva pe acolo, ''wireless lan'' alegi criptarea wpa 2, iti bagi parola, si dai un save happy Acum routerul tau este parolat!
Bft! happy

| BpBycaBestEVer a răspuns:

Pai deschizi browserul si in bara de linkuri scrii : 192.168.0.1 (cred ca asta era) si iti va cere un nume si o parola (de obicei numele este admin si parola lafel...cred big grin ).Si acolo vei gasi multe setari, de fapt toate setarile routerului.

| CosminComan75 a răspuns:

Scri gateway-ul in bara de adrese din browser si dai la wireless security! Default gateway e in general: 192.168.0.1 sau 192.168.1.1!