| Thebestkiller a întrebat:

Am si eu o problema...am incercat sa formatez partitia D in mai multe moduri iar acum cand intru in ea imi da eroarea "The disk in drive D is not formatted." si nu ma lasa sa intru ce sa fac?
Ma puteti ajuta cumva?
Dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Formateaz-o inca o data,
dar NTFS(Default), quick format.

4 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Da-i format NTFS, tu probabil ai formatat FAT si din aceasta cauza nu poti sa o accesezi.

| Thebestkiller explică (pentru JustCosmin):

Am ntfs

| Thebestkiller explică (pentru JustCosmin):

Vreau ceva mai detaliat

| JustCosmin a răspuns (pentru Thebestkiller):

Daca spui ca e NTFS, atunci intra in Disk Management (il gasesti in control panel>administrative tools>computer management) sau daca ai Windows 7, scrii in casuta de cautare Disk Management. De aici vezi daca e activata partitia D, daca nu e, o activezi.