| natalya a întrebat:

Am si eu o problema! Am un laptop Toshiba A300d 11v, si de o vreme se tot stinge instantaneu la intervale de timp diferite, dupa ce scoate un zgomot in zona procesorului si se incalzeste.Am schimbat Windows-ul si pentru un timp nu se mai opreste, insa dupa 2 saptamani incepe iar!(care ar fi problema?)
De curand am incercat sa instalez ace mega codecs pack si in timpul instalarii, s-a oprit laptopul, si nu am mai reusit sa il aprind de atunci.Va rog ajutati-ma cu cateva ideei, de la ce ar putea fi! Multumesc anticipat!

P. S: Inca nu l-am dus la garantie, desi mai are.

4 răspunsuri:
| unicka a răspuns:

Nu are un driver gen " nb probe" instalat? e posibil sa se fi incalzit hard-ul si de aia sa se stinga. daca ai cumva cd-ul cu drivere de la laptop, instaleaza-l complet si vezi daca mai ai probleme. singura solutie ar fi sa re-instalezi windows-ul, sa il formatezi din nou si sa il lasi doar cu drivere instalate in el de la producator si sa vezi daca mai ai probleme cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, problemele astea le-am avut si eu. Nu e legat de windows, e legat doar de racire. chiar daca CPU-ul este stresat la maxim, el nu trebuie sa se incinga, asta daca sistemul de racire isi face treaba.
Prima solutie ar fi curatarea de praf al coolerului si al radiatorului;
A doua solutie ar fi schimbarea pastei termoconductoare cu una mai de calitate
A treia solutie, inlocuirea sistemului de racire.
EU le-am aplicat pe toate, si cel mai bun rezultat a fost dupa inlocuirea sistemului de racire cu unul de la un model mai nou tot de la a300D.

| fsdfsd a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel aseara, s-a stins singur si apoi l-am aprins si s-a stins la loc... l-am lasat putin si acum merge bine, sa supraincalzit si cred ca de aia s-a stins, aveam foarte cald in camera si ardea rau de tot

poate aceeasi problema este si la tine

| ytzza a răspuns:

Daca l-ai luat cumva de la : Altex, Domo poti sal arunci fara suparare asa am patit eu. si garantia til tine o luna parca e masina laughing