| bogdannutz a întrebat:

Am si eu o problema:astazi am desfacut carcasa de la PC sa vad daca era mult praf iar dupa cand am vrut sa-l pornesc nu mi se mai facea contact intre unitate si monitor
(mi se vedea pe monitor doar pana la faza cu starting windows) am scos cablu care facea leg intre ele,degeaba.L-am scos din priza, am incercat din nou, a mer.Am miscat monitorul puin si...din nou n-a mai >mers
Ce credeti ca are?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Ceva contacte imperfecte.Ai prins cabul de la placa video în cele 2 şurubele ce la are? la fel ai făcut şi la monitor(e vorba de cabul vga). Dacă da atunci e vreun contact imperfect pe la placa video.intuiesc doar dacă nu pot vedea cum se manifestă exact.Succes

| bogdannutz explică (pentru DeyCj):

Cablul l-am prins.imi mai aprare display driver stopped responding and has recovered cateodata dupa ce mi se stinge si porneste la loc.

2 răspunsuri:
| RenzoRomano a răspuns:

Baaaa... schimba locurile placutelor de ram si o sa-ti mearga!