| Xpert2000 a întrebat:

Am si eu o problema cu calculatorul, si anume porneste greu.trebuie sa tin apasat bine butonul de pornire cateva secunde. Oare sa fie o sensibilitate la buton, sau sa fie o problema la sursa, sau de la tensiune, ca am toate conectate la o priza(niste, modem, boxe mici si monitorul)astept raspuns si va multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca nu se restarteza insemna ca ai probleme cu butonu, poti incerca sa schimbi conectori sa pui restart pe pornire, asta doar sa faci o probahappyOricum daca in maxim o ora nu se restarteaza 100%e butunu de vina!

| Anonymus314 a răspuns:

Cred ca e sursa slabuta.

| WholeWorld a răspuns:

Hmmm
asa am patit si eu cu pc-ul odata cel inchideam ma chinuiam sal deschid apasam pe buton sin u se deshidea alte ori se deschidea dar se stigea si am chemat pe cineva care mi-a zis ca trebuie sa schimb sura
Asa am si facut si acu merge normal dar peste jumatate de an iar am patit la fel si mi-am cumparat alta sursa care ma tine pana in prezent ai grija sa iei ceva de calitate

| gabriela112345maria a răspuns:

Calculatorul nu trebuie sal scoti din priza ca dacal scoti se aprinde si mai greu pina se strica