| mada_4633 a întrebat:

Am si eu o problema cu dvd-ul meu nu merge subtitrarea la unele filme... dau subtitle si nu apare nimic...la unele filme are la unele nu chiar daca eu cand fac dvd-ul pun subtitrare! Am incercat sa umblu pe la setari si nimic! Ce asi putea face?

5 răspunsuri:
| campanario a răspuns:

Buna! Am doua DVD'uri si din doua, cateodata unul imi citeste subtitrarea, cateodata niciunul( uneori subtitrarea imi apare cu patratele! ). Nu stiu de la ce sa fie, probabil din cauza programului cu care sunt copiate filmele pe DVD sau subtitrarile nu sunt bune. Tin sa mentionez ca amandoua sunt de marca Philips!

| chivas21 a răspuns:

Trebuia sa ai la subtitrare exact acelasi nume cu al filmului, acum depinde ce marca e DVDul tau, daca e samsung, philips, LG marcile astea cunoscute sunt facute in asa fel sa nu privesti filme piratate (pentru ca asta vrei sa faci tu) ai putea sa faci filme doar sa faci imagine dupa alt DVD si sa copii pe altul! Atat stiu! sorry

| chivas21 a răspuns:

La subtitrare sa ai dupa nume ". sub" nu ". srt" poate fi o problema!

| Ŵ๏๏Dy™ a răspuns:

Pai daca nu merge nu ai ce sa i faci cred dar iute un site care te poti uita online www.filmeonlinegratis.com si are subtritare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt player-e care nu recunosc decat un anumit tip de subtitrare.