| DiaconescuMariana a întrebat:

Salut! Pe unele programe cum ar fi History, imi apare subtitrarea foarte mica in partea stanga la mijlocul televizorului! Am intrat in setari subtitrare, dar nu are aceasta particularitate! Sunt setari de limba! Televizorul meu este un Samsung cumparat in 2022! Ce as putea face? Aceasta problema tine de modul cum trasmite canalului respectiv? Multumesc!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Televizorul il folosesti prin decodor humax? Sau fara decodor, daca il folosesti prin decodor intra in setarile decodorului si seteaza rezolutia imaginii o sa i ti apara acolo wide 16:9 si vezi exact cum merge dar sa fi pe canalul History cand faci setarile ca nu este de la televizor problema.

| T3PdAe a răspuns:

Daca asta mai e la cateva programe, îți recomand sa refaci setările cu tot cu lista de programe, asa s-ar putea sa mearga.