| Tudorel_Stan_1993 a întrebat:

Am si eu o problema cu pc-ul tocmai ce am cumparat o placa de baza nou de la (garantie...etc) pentru ca vechea s-au dus pini pe care cadea` procesorul totate bune si frumoase am inlocuit. cand am pus piesele cap la cap problema e ca dau turn on si se invart coolerele de la procesor, placa video si sursa doar 3 4 secunde dupa care se stinge.. Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca ai mai multe placute de ram, lasa doar 1 placuta si reincearca.
Verifica daca ai conectat cablurile de la sursa cum trebuie,

| Tudorel_Stan_1993 explică:

Sltlp:nu are nici o treaba ramul..eu am pe placa video alimentare de 6 pini si pe placa de baza de 8 si in sursa nu am de unde sa le alimentez both...a incercat sa scot video sa merg pe motherboard video insa atunci nu fnctioneaza deloc...