| Simcea_Gabi_1992 a întrebat:

Am si eu o problema cu un PC.
Porneste si cand ajunge la starting windows (Win7) se blocheaza si se restarteaza si tot asa...
Am placa de baza Acer g332t-am http://www.findlaptopdriver.com/specs-g33t-am-acer/ si procesor Intel q8200.
Ce sa ii fac sa porneasca?
Am incercat si cu alti rami si cu alt hard disk si cu alta sursa. Nuu ii gasesc solutia!

6 răspunsuri:
| Trollerul a răspuns:

Incearca un reset de bios, este pe placa de baza o baterie rotunda, scoate'o si lasa placa de baza fara baterie pentru 5 min, dupa aceea bag-o la loc si da'i bataie.

| Simcea_Gabi_1992 explică (pentru Trollerul):

Am incercat si asa tot degeaba.

| Trollerul a răspuns:

Sigur nu ai cv condensatori umflati pe placa de baza? Si daca nu sunt condensatorii, fa windows-ul din nou, incearca cu in XP SP3.

| Simcea_Gabi_1992 explică (pentru Trollerul):

Nu ma lasa sa bag nici un windows, imi da ecran albastru... si nu, nu am condensatori umflati sau altceva deteriorat pe placa de baza.

| Trollerul a răspuns (pentru Simcea_Gabi_1992):

Nu am mai intalnit asa ceva pana acum...ia un alt hard, si pune'l pe o alta unitate si fa windows-ul, si apoi pune hardul cu windows-ul curat in unitatea problema, alta optiune nu cred ca mai exista >_>.

| Simcea_Gabi_1992 explică:

Am incercat si asa tot degeaba