| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu wireless-ul ... cand nu am parola pe router pot sa ma conectez si cu laptopul si cu telefonul, dar in schimb cand il parolez routerul, laptopul merge telefonul pauza , am incercat pe toate modalitatile de parola sa pun pe router prima data am crezut ca de la asta e am pus si pe WPA-PSK/WPA2-PSK pe urma am pus si pe WPA/WPA2 dar degeaba sta ce sta si imi spune reteaua nu a fost gasita de eroarea asta nu se conecteaza si pe urma cand dau cautare retele iar imi apare reteaua mea cu semnal full , am un telefon sony ericsson vivaz si un router TP-LINK TL-WR1043ND nu stiiu ce sa mai fac m-i-a dat de cap !

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Router. Is curios deoarece, eu am 941nd, si pateam la fel(de la securitate la mine era problema). Dar am pus firmware dd-wrt si s-a rezolvat.

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce router ai?

| sltlp a răspuns (pentru sltlp):

Vezi ca sunt telefoane ce nu se pot coenvta la anumtie tipuri de securitate wireless.

| JohannesZu a răspuns (pentru sltlp):

Nu o fi cazut norocul asta tocmail la mine de necompatibilitate!

| sltlp a răspuns (pentru JohannesZu):

Pai zi ce telefon s ce router ai, poate te pot ajuta.

| JohannesZu a răspuns (pentru sltlp):

Am un telefon Sony Ericsson vivaz si un router TP-LINK TL-WR1043ND

| sltlp a răspuns (pentru JohannesZu):

Incearca sa dai de la securitate router, wep, pui parola la wep,. Asa ar trebui sa mearga.

| JohannesZu a răspuns (pentru sltlp):

Am incercat la toate 3 in parte sa pun parole WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK dar fara succes am citit ceva pe undeva s-ar putea sa trebuiasca ceva la MAC Filtres dar cum nu prea ma pricep in categoria cu routere mai bine il las asa!

| sltlp a răspuns (pentru JohannesZu):

Ce firmware ai? sa nu fie un bug de la el.

| JohannesZu a răspuns (pentru sltlp):

La telefon sau la router?

| JohannesZu a răspuns (pentru sltlp):

Habar nu am pe unde sa pot gasi fireware imi spune ceva ceva dar sincer ma depaseste, la's asa mai bine decat sal dau naiba... mc oricum! o seara buna

| sltlp a răspuns (pentru JohannesZu):

Router. Is curios deoarece, eu am 941nd, si pateam la fel(de la securitate la mine era problema). Dar am pus firmware dd-wrt si s-a rezolvat.