| Adryannn a întrebat:

am si eu o problemuţă happy
Deci, sunt in vacanta la o matusa si aceasta are router wireless in casa.
Ea are laptop si are semnal in toata casa, dar are parola pe router si pe laptopul ei a ramas memorata parola..deci nu mai avea nevoie de ea.
Eu cand am ajuns aici am incercat sa ma conectez depe telefonul mobil prin wifii si i-am cerut parola.
Mi-a zis parola, dar zicea ca nu e sigura ca e buna.
As vrea sa aflu parola dar fara sa reconfigurez routerul, si nu prea am nici o idee cum as reusi sa o aflu.

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Daca intrii in router, de obicei e 192.168.1.1 sau 192.168.0.1, daca nu a schimbat nimeni adresa, te vei loga cu admin admin, user si parola, astea sunt default, daca nu, cauta modelul pe net, vei gasi atat adresa cat si modelul, te duci la wireless, si dupa la security, depinde de meniu, aici, parola trebuie sa fie vizibila, daca nu e vizibila si ti se arata ca niste cerculete, ea tot este acolo, dai click dreapta pe field, dai inspect element, si te duci frumus unde scrie

S-ar putea sa fie difrerit, ce este important, este sa schimbi inputtype ca text in loc de password, si iti va arata parola.

Works wonders if you know HTML.

| Adryannn explică (pentru Seby90):

Stiu sa intru in el...stiu si sa il reconfigurez (mda nu vreau asta).
Dar nu merge niciunu dintre ip alea 2 : 192.168.0.1 192.168.1.1
La ala al meu deacasa merge cu 192.168.0.1 eu am D-link

| Seby90 a răspuns (pentru Adryannn):

Pai, cauta modelul routerului, du-te pe siteul oficial, si ai acolo metode e a-l accesa.

Mai exista si quick acces, apesi pe un buton pe router, si dupa pe telefon si se conecteaza fara parola.

| Adryannn explică (pentru Seby90):

Am aflatwinking
Asta era 192.168.10.1
Mersi mult happy

| Seby90 a răspuns (pentru Adryannn):

Cu placere, now bash that mofo password, apropo, tinand cont ca e iliterata in domeniul IT, lasa si tu fara parola, sa se bucure si vecinii

| Adryannn explică (pentru Seby90):

Dai in masa, ca am semnal de la vreo 7 vecini si toti au parole rolling on the floor
La mine acasa e fara parolawinking
Mersi mult inca odatawinking

6 răspunsuri:
| TSwift a răspuns:

Pai,din punctul meu de vedere, nu poti, dar scrie pe net "How to find the password at wi-fi if my laptop saved the password?"