| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema mare! De ce nu mai merge Task Manager? Cand dau CTRL+ALT+DELETE(aceasta este comanda pentru pornirea Task Managerului) imi da o eroare zicand Task Manager has been disabled by your administrator. Eroarea inseamna ca am dezactivat eu Task Manager si abia reinstalasem windowsul si stersesem tot asa ca daca l-am dezactivat nici nu mi-am dat seama! Deci logic daca este dezactivat cum as putea sa-l activez? Sau orice solutie da doar sa mearga. Va rog eu mult am nevoie mare de Task Manager! Astept raspunsul cu cel mai mare drag. MULTUMESC

6 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Încearcă să rulezi comanda următoare în căsuța care apare la Start-->Run (copy+paste comanda acolo și dai ENTER):
REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f

Baftă!

| LawR3n a răspuns:

Ai luat un virus deoarece nu ţi-ai setat o parolă de Administrator, iar virusul a abuzat de "privilegile" disponibile să îţi închidă task managerul (este ceva antic).
http://windowsxp.mvps.org/Taskmanager_error.htm

| LawR3n a răspuns:

Altă întrebare, alt răspuns omule tongue

| Jonathan a răspuns:

Cred ca ai un virus, i-ati un antivirus si da-i sa scaneze. Cred ca este ceva din registru care face asa deci i-ati un registry cleaner. Daca nu merge incearca sa instalezi alta versiune de Windows sau cauta pe cineva care se pricepe la calculatoare.

| BIoody a răspuns:

Mane auzi aicia:
E mult mai simplu asa decat sa intri in regedit! care s-ar putea sa nu iti meerga de asemenea. Deci urmeaza acesti pasi Foarte simplu!
1.Rand uh nu ai dezactivat nimica intentionat asta se intampla foarte des la multi useri.
2.Ca sa o rezoli traba asa intra : My Computer> LocalDisc C > WINDOWS > system 32 si cauta taskmgr.exe.
3. Il stergi, dupa aia e foarte simplu :))) Intri pe Mess cauti pe oriceine in, un pr sau oricine, si i zici sa intra acolo ude tiam spus si eu, si sa iti dea taskmgr de la el, prin masenger.
4. Dupaia il slavezi si pui la loc in system 32.
5. Acum il activezi folosind u program de activare a lui. pe care il descarci de aicia : http://www.taskmanagerfix.com
SI totul e rezolvat il activezi si gata La fel si cu regedit!
Bafata!