| Alexandrux3 a întrebat:

Am windows XP pe PC si cand incerc sa activez Task Manager imi apare o eroare:
Your task manager has been disabled by your administrator.
Ce pot sa fac? big grin
Funda!

Răspuns Câştigător
| Nyx a răspuns:

Sau Intra in Start/Run si introdu urmatoarele comenzi urmate de Enter:
Pentru task manager has been disabled by administrator
REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f

Iar in caz ca iti scrie ca Registry has been disabled by administrator, foloseste intai :
REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Vezi ca ai virusi! Da o scanare full.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti pocnesti degetele, toate 10, dupa care dai start, si in casuta de run scrii asa : gpedit.msc, si dai enter, o sa apara o mica fereastra, cauti acolo User Configuration, sub el cauti Administrative Templates, il expandezi de la + si acolo cauti System, dupa ce dai click pe system, te uiti in partea ta dreapta, si o sa ai acolo Remove Task Manager, il executi si in fereastra aia ce iti apare o sa ai acolo Remove task manager, pui pe disabled, adica ca nu vrei ca task manager sa fie blocat, daca dai pe enabled nu o sa ai acces la el, deoarece optiunea se numeste Remove Task Manager, sper sa iti fie de folos. Bafta!

| Alexandrux3 explică:

Marius...mi se dezactiivase si Run-u. straight face am reinstalat win. si acu e bine, mersi de raspunsuri.

| cozmiucabel008 a răspuns:

Ai facut tu ceva ce nu trebuia.In acel mesaj zice ca task manager este dezactivat de administrator.

Ce poti sa faci, nu stiu! Mie nu misa intamplat asa ceva niciodata! Noroc