| antimulte a întrebat:

Am si eu una bucata tableta Serioux S716 tab, si de cand am cumparat-o am observat ca nu primeste notificarile in timp real. Doar cand aprind ecranul. Da, le are activate din meniul setari, si da la wireless am selectat sa nu se mai dezactiveze...
A ajuns si prin service, dar cu alta problema, si au rezolvat cu o resoftare, dar problema cu notificarile persista. Am incercat si cu PNF de pe Google Play si tot degeaba.
Alte sfaturi/idei? Precizez ca nu este root-ata.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cand se stinge ecranul intra in standby si e logic sa nu mearga, ca de aia e standby!

| antimulte explică (pentru K0sti):

Nu prea e logic. Daca butonezi mai multe telefoane sau tablete cu sistem android o sa intelegi de ce nu e normal.

| K0sti a răspuns (pentru antimulte):

Am telefon cu Android, cand intra in standby si se stinge ecranul... apoi standby e!

| antimulte explică (pentru K0sti):

Nu e tocmai normal, vezi setarile generale de conectivitate si setarile aplicatiei.
Cand primesti o notificare de tip push (ca la facebook de exemplu) iti scoate telefonul din standby si scoate un sunet, clipeste un led, se aprinde ecranul, face ceva. Eu am 3 device-uri cu android si tableta. Si doar tableta asta prezinta fenomenul...

| K0sti a răspuns (pentru antimulte):

Posibil sa ai dreptate, nu folosesc Facebuci. Pai atunci sa nu fie si la tine ceva de prin setari? Mai verifica si tu setarile, ti-o fi scapat ceva ma gandesc!