| ROmanistul a întrebat:

Am si eu urmatoarea problema la laptopul meu,
Daca ma joc maxim 5-10 minute, temperatura laptopului ajunge la 80 de grade, iar atunci incepe sa sacadeze, chiar nu stiu de ce se incinge asa tare
Caracteristici : Procesor i5
RAM: 6gb
Placa video : nVIDIA geforce gt 520 mx
Daca imi spuneti ce i pot face, as fi recunoscator.
P.S: laptopul ajunge la temperatura aceasta pe BIROU(portiune dreapta)

4 răspunsuri:
| C8PILUcool a răspuns:

Daca sursa nu functioneaza la capacitate maxima asa ti se intampla.

| Alinu7 a răspuns:

Cumpara-ti si tu un Cooler Laptop big grin o sa-ti mearga mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate are praf si nu poate sa traga aer destul pentru a se raci, sau ventilatorul ce trage aerul nu functioneaza la capacitate maxima.

| DjZen a răspuns:

Vezi sa nu fie de la sursa sau de la baterie