| LucianGabriel a întrebat:

Am si eu windows 7 si de ceva timp folderele se deschid in ferestre diferite de exemplu daca am un folder in alt folder se deschide alta fereastra cu al doilea folder si ramane si primul folder in fereastra din urma.Am intrat in setarile pentru foldere si e selectat sa le deschida in aceeasi fereastra, dar nimic tot urat face.Stiti cumva ce sa mai fac, am incercat in toate setarile, si cu tune up, si cu alte programele de schimbat setari si de astea dar nu merge.am incercat si restaurare nici cu aia nu a mers

5 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Fă rost de un antivirus bun!
Dacă nu reușești cu antivirusul atunci reinstalează Windows.
Lucrurile astea gen: nu merge să dai dublu click pe local disk D: în Computer sau că folderele nu se deschid în aceeași fereastră(cu toate că încerci să modifici lucrul ăsta, dar nu merge) inseamnă că ai luat un virus care e responsabil de aceste acțiuni.

| LucianGabriel explică:

Poti din setari, lasa un id si te ajut.Sau mai posteaza o data aici.

| judgement a răspuns:

Problema ta se reduce la un singur virus... autorun.inf
nu ai ce sa ii faci practic, pentru ca pana il stergi tu tot o sa faca el ceva sa se multiplice, singura varianta este sa iti reinstalezi complet sistemul de operare(dar sa formatezi si partitiile secundare)
incearca saiti salveti informatiile importante si apoi dai un reinstal.

nici un nativirus nu iti va detecta autorunul infectat decat atunci cand va incerca sa se deschida singur (asta apare numai la cd-uri si la stickurile introduse in calculator)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum fac si eu daca vreau sa execut un soft cu un sigur click?

Răspuns utilizator avertizat