| anonim_4396 a întrebat:

Am stropit din greseala ecranul laptopului pe o portiune mica cu lipici si am observat decat dupa ce s-a intarit si e un fel de adeziv gen super glue. Am incercat cu spirt, cu acetona pe un loc mic ca imi era frica sa nu decolorez ecranu si tot nu am reusit sa indepartez picurii sad va rog ajutati-ma si spuneti-mi cu ce as putea sa indepartez urmele astea? am incercat usor sa rad cu unghia dar nu merge si mi-e frica sa incerc cu ceva mai ascutit sa nu zgariu ecranul sad imi poate recomanda cineva va rog ceva dizolvant de lipici? please...

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun asta, dar nu stiu sa existe dizolvant care sa nu contina acetona. Daca nu deranjeaza foarte tare, lasa-l asa. Nu vad alta solutie. NU MAI FOLOSI acetona, tiner sau alti diluanti ca distrugi display-ul de-a binelea. O solutie extrema, pe care nu am incercat-o, ar fi sa incerci sa razui usor cu un bat de chibrit, in nici un caz cu surubelnita sau varf de cutit. Mai multe nu stiu sa-ti spun!

1 răspuns:
| pinguluk a răspuns:

Du-te la un om cu care se ocupa cu calculatoare, poate el iti va da un raspuns