| alejinxique a întrebat:

Cum pot indeparta urmele de lipici de pe tastatura de la laptop pentru ca am lipit ceva cu super glue si am atins un buton din greseala. Pe forumuri scrie ca cea mai buna e acetona, dar deterioreaza plasticul. Aveti vreo sugestie?

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu ai ce face, super glue lipeste dizolvand practic suprafata produsului, deci deja tasta aia e deterioarata daca tot o luam asa. acetona nu e un solvent atat de puternic incat sa topeasca plasticul ala tare din taste. poate daca era diluant...

| Raluca1724 a răspuns:

Incearca cu solutie speciala pentru laptop.