| Impressive17b a întrebat:

Salut, ma confrunt cu o problema. Am lipit oglinda masinii de pe partea stângă și am scapat din greseala doua picături de adeziv pe caroseria. Aveti idee cum dau daca mai pot sa scot acel lipici întărit? Am încercat cu benzina dar degeaba. Multumesc

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Depinde ce adeziv ai folosit. la apa fiarta super glue nu rezista.
O solutie sigura ar fi polisarea.

| papuciirupti a răspuns (pentru anonimg):

Nici poxipol (sau cum se scrie) nu rezista si stiu ca e folosit de foarte multa lume...

| Impressive17b explică (pentru anonimg):

Este un adeziv folosit la fabricile de mobila la lipirea oglinzilor. Se întărește foarte repede.

| papuciirupti a răspuns:

Incearca si cu niste apa fiarta, poate ai noroc