| Furnicuta000 a întrebat:

Am tot vazut pe Facebook niste persoane care posteaza pe toate grupurile si pe unde apuca niste link-uri cu titluri care mai de care mai pompoase ca sa te faca sa dai clik. Cum fac mai exact ei bani din asta? Majoritatea fac reclama la niste site-uri care nu sunt ale lor...ii angajeaza cineva?

6 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Reclama, daca tu intrii pe site-ul lor si apoi pe un banner postat pe respectivul site, ei primesc bani, iar daca destui oameni fac asta atunci ei primesc bani serios

| Furnicuta000 explică (pentru Bizon95):

Ok dar cum se ajunge sa faci bani din asta?

| Bizon95 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Pai am scris, ca "ei primesc bani daca tu dai click pe un banner de pe site-ul lor"
banii vin automat in adsense din google de exemplu (ala e cel mai bun, dar mai sunt si altele)

| Ineys a răspuns:

Depinde. De obicei prin reclame. Cineva da click pe un link, sunt redirectionati catre un site de reclame si tu primesti bani pentru ca ei au "vazut" acea reclama. Cam asa merge si pe Youtube. De aia vezi reclame in videoclipuri, pentru ca cei care au acest feature activat primesc bani cand tu vizionezi reclamele. Daca ai observat, sunt videoclipuri ( rare ce-i drept ) la care nu apar reclame.

Răspuns utilizator avertizat
| Anemona19920315 a răspuns:

Sunt situri care ca te plateste sa le promovezi dar primesti bani in momentul in care cineva cumpara de pe situri care leai promovat