| BarbuMaria23 a întrebat:

Am un laptop Asus care se încălzește destul de mult, are cumpărat un cooler de răcire dar tot se încălzește, ce as putea sa fac cu el?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu sunt bune laptopurile trebuia sa ti faci o unitate din piese beton, laptopul este bun sa il folosesti rar, dar cand trebuie sa lucrezi pe el nonstop cedeaza.Vinde l sau du l in servis si ei i ti vor schimba pasta conductoare dar daca este in garantie merita dus la servis, altfel nu ca te va costa.

| georgedanielc a răspuns:

Schimba pasta de la proccesor

| Anyo1988 a răspuns:

Pai depinde in principiu de cat timp il ai, daca a fost curatat de praf sau nu vreodata, daca pasta de pe procesor a fost schimbata au nu, daca nici una din astea nu a fost facuta de mai bine de 1 an atunci este cazul, daca nu te pricepi cauta pe cineva care se pricepe, pasta de pe procesor nu trebuie pusa in exces...iar cooler-ul ala ajuta doar cat poate si el si nu va putea inlocui pe cel original daca pasta este prea veche deci succes

| BarbuMaria23 explică (pentru Anyo1988):

Laptopul îl am de 3 luni.

| Anyo1988 a răspuns (pentru BarbuMaria23):

Este nou sau sh?

| BarbuMaria23 explică (pentru Anyo1988):

Laptopul este nou.

| Anyo1988 a răspuns (pentru BarbuMaria23):

Aha aiurea atunci nu stiu ce sa zic poti incerca sa il duci la serice sa il verifice daca mai are garantie sau poat il schimbi cu un alt model happy