| ANONIMrecords a întrebat:

Am un Acer aspire one zg5, si mai nou i-am spart ecranul.Cum as putea sa ii conectez un ecran extern daca atunci cand intra in windows imi scrie ca nu am conectat cablul?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Bun. Incearca sa il deschizi, cu monitorul coenctat si pornit, si sa incerci combinatia windows key+ P; Ai incercat safe mode? Ti-as propune sa incerci ceva usor riscant. Sa incerci sa instalezi windows-ul(doar partea de inecput, fara sa dai sa inceapa instalarea, sa te uiti unde afiseaza setup-ul.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pui un cablu vga/hdmi. Vezi ca pe stastatura ai o combinatie FN+ceva(un F). Si incerci asa.

| ANONIMrecords explică (pentru sltlp):

Mai exista si alte rezolvari? Ca asta nu merge.

| sltlp a răspuns (pentru ANONIMrecords):

Ciudat. Ar trebui sa mearga. Cand porneste laptop-ul, iti afiseaza Acer pe monitorul extern? De obicei, daca e ok, o sa puna acea imaigne pe monitorul 2.

| ANONIMrecords explică (pentru sltlp):

Da,cand il aprind imi arata Acer pe monitorul extern, imi arata si windowsul ca se incarca.Dar cand trebuie sa scrie,, Bun Venit,, imi apare ca nu am conectat cablul.Si nu inteleg ce trebuie sa fac!

| sltlp a răspuns (pentru ANONIMrecords):

Bun. Incearca sa il deschizi, cu monitorul coenctat si pornit, si sa incerci combinatia windows key+ P; Ai incercat safe mode? Ti-as propune sa incerci ceva usor riscant. Sa incerci sa instalezi windows-ul(doar partea de inecput, fara sa dai sa inceapa instalarea, sa te uiti unde afiseaza setup-ul.