| Reckinzor a întrebat:

Am un Acer cu i7 2,4, 8 gb RAM, placa video de 2 gb + cooler si la jocuri gen Mafia II sau Dirt 3 se incalzeste undeva la 70 grade celsius... Nu ma joc decat cam 30 min pe el pentru ca se incalzeste. Exista riscul sa se strice daca ma joc mai mult timp si sta incalzit?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu se strica nimic. Stai calm. 70 grade, pentru un laptop, e foarte bine. E de rau daca aveai cam 90-95.

2 răspunsuri:
| qNpHard a răspuns:

Stai fara grija, am avut si 100 grade si nu s-a intamplat nimic, doar la 105 mi s-a dat un restart ca sa nu se strice nimic laughing

| BlackFiZZ a răspuns:

E normal pentru un laptop sa se incalzeasca asa(are protectie termica oricum, daca se incalzeste prea tare se inchide) asa ca joaca-te linistit