| anonim_4396 a întrebat:

Am un calculator dar atunci cand il pornesc imi spune invalid partition table, am bagat windowsul si tot asa imi spune nici macar nu imi incarca windowsul de ce?

Răspuns Câştigător
| bogdand a răspuns:

Am si eu un Hard care facea asa si nu am mai reusit sa recuperez cam 40 GB. Va trebui sa creezi alta partitie pe care sa instalezi Windows ul. Daca nu va trebui sa stergi Master Boot Recorder-ul. Sunt niste aplicatii care faca asta dar cand stergi asta pierzi absolut tot de pe hard.
Succes!

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai instalat windows-ul şi nu merge? Refă partiţiile şi instalează-l din nou.

Abh
| Abh a răspuns:

Fa rost de Partition Magic, cu ala e cel mai usor. Vei avea nevoie de doua dischete.

Abh
| Abh a răspuns:

Pai ce anume să fi făcut C-ul să nu mai fie partiţie activă? Că din greşeală nu ai cum s-o faci, iar din întrebarea ta reiese că te-ai trezit într-o dimineaţă şi n-a mai mers.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am sters partitiile si le-am facut din nou si tot asa imi face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am glumit. am vrut sa vad ce raspunsuri primesc. Bogdan a fost cel mai aproape. Raspunsurl era sa intru cu fdisk la set active partition, si sa setez partitia activa c iar c sa fie primary.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nam facut nimic.acum 8 ani am patit-o si am intrebat sa vad cati imi raspund si cat de corect big grin