| anonim_4396 a întrebat:

Am un calculator legat la internet si vreau cu ajutorul unui switch sa imi leg si laptopul la internet prin cablu. Am windows 7 pe el. Un prieten mi-a spus sa urmez urmatorii pasi de pe laptop dupa ce conectez cablul la acesta: Open network and sharing center >- set up a new connection or network >- connect to the internet >- broadband >- furnizez informatiile de la operatorul internet si Connect si ar trebui sa mearga. Este corect?

1 răspuns:
| YosCosmin a răspuns:

Nu nu o sa iti mearga din cauza ca de la firma de la care ai internet iti este alocat un singur ip cu un swich nu o sa iti mearga si pe laptop cel mai bin iti cumperi un router wierless si calculatorul il legi prin cablu si la laptop ii dai internet wierless.
Sper ca te-a ajutat raspunsul meu.