| Ally a întrebat:

Am un calculator packard bell, si am mouse cu bila.Cum pot sa fac sa mearga mouse-ul cu laser ca mi-am cumparat da cum il pornesc? trebuie sa intru la setari ceva? Ms

4 răspunsuri:
| Nyghtshadow a răspuns:

Nu conteaza daca e cu bila sau e cu laser. Conecteaza-l la calculator. Conteaza doar sa ai mufa necesara (USB sau PS2) si vezi daca a venit cu vreun CD de instalare. Unii mousi cer drivere, altii merg direct.

| Danutza27 a răspuns:

Daca era in mintile lui soarecul trebuia sa mearga fara probleme, nici setari nimic. Poate daca este o turbaciune de mouse cu 8 butoane sa ai un CD sa ii instalezi softul.ai incercat obiectul si pe alt calc? este pe usb si il utilizezi cu adaptor? da si tu mai multe detalii Poate ai nimerit o stricaciune si trebuie sa il dai inapoi

| Danutza27 a răspuns:

Repet intrebarea ai incercat mousul care la tine nu merge pe un alt calc in ac conditii =folosind adaptorul? si ce face pe alt calc.trebuia sa specifici cel vechi era pe PS2 si cel nou este USB/PS2 Daca cel nou este pe usb si daca ai port USB la calc il bagi acolo si trebuie sa mearga daca mousul este in mintile lui daca merge direct USB/USB si nu vrea cu adaptor in PS2 adaptorul e de vina ca sunt patit si eu

| Ally explică:

Da e pe usb cu adaptor