| Adrian-Speed_Adrian_1990 a întrebat:

Am un Dell d630 si nu prea mai merge hardul. Intrebarea mea e ce hard pot eu sa cumpar? modelul de hard care il am in el e Toshiba mk8032gsx si e pe sata ca l-am scos sa ma uit. daca imi cumpar hard de laptop sata de 2.5" oare imi merge? Conteaza sata 1 2 3? ca nu vreau sa dau banii aiurea. Funda

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

HDD tau are 80Gb si e pe SATA (1).
http://www.ebay.com/......1150457398
Pori sa-ti pui orice HDD de laptop pe orice SATA, dar viteza va fi a portului tau, SATA 1. Ca sa nu dai banii de pomana poti sa pui un SATA II:
http://www.cel.ro/......rpm-8mb-l/

| Adrian-Speed_Adrian_1990 explică (pentru horia2012):

Merci mult. acum sunt lamurit. pe eMAG am vazut la 210 hard pentru laptop sata 2 la 210 lei de 500 giga

| horia2012 a răspuns (pentru Adrian-Speed_Adrian_1990):

Cu placere. Era un exemplu. Ok.

5 răspunsuri:
| njohn a răspuns:

Tot acelasi model

| GangsterQuinn a răspuns:

De unde stii ca nu merge hard-ul?

| Adrian-Speed_Adrian_1990 explică (pentru GangsterQuinn):

Pentru ca imi indica si ledul de la hard ca nu mai palpaie deloc cate odata si atunci mi se ingreuneaza si laptopul ca nu mai merge cum trebuie si la unele etape din el cand se mai umple citeste cam greu si incepe sa scoata niste zgomote ca niste zgarituri exact unde e hardul