| fulgerul a întrebat:

Am un DELL INSPIRON 5030.am reinstalat windows si nu am nici un cd cu driverul placii de retea.Ma pot conecta la net doar cu stik-ul.De unde descarc sau ce a fac?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Sunt softulețe care fac asta.Eu folosesc driver genius, dar e licențiat.Tu poți încerca cu drivermax
http://download.cnet.com/DriverMax/3000-18513_4-10572602.html
Acest program îți va scama pc-ul de driverele de care ai nevoie și ți le va descărca
Succes

| DeyCj a răspuns:

Dacă e Windows 7 atunci ai deja driverele în Automatic updates/optionals updates, dar prima trebuie să configurezi auromatic updates pe motify me but don't automaticly download or install tehm
apoi să scanezi de actualizări.
Dacă nu știi ce și cukm îs cele critical atunci debifează tot ce e acolo, iar din optional updates bifează tot spre download, mai puțin update-urile ce le vei deosebi prin terminația KB și un număr.Succes

| tr3ig a răspuns:

Intra si tu pe situ oficial si cauti acolo la drivere alegi modelu alegi winu alegi pe ce e x86 sau x64 si descarci
nu e mare lucru